Masaż próżniowy bańką chińską

bańki

Terapia próżniowa (masaż bańkami) w medycynie orientalnej, jest bardzo skuteczną metodą terapeutyczną, działającą na organizm ludzki za pomocą specjalnego pola próżni. Pod wpływem takiego masażu powstaje ciśnienie, powodując tym samym napływ krwi do biologicznie aktywnych punktów. Terapia próżniowa poprawia krążenie krwi, przepływ limfy i płynu śródmiąższowego, usuwa zastój w tkankach, pobudza metabolizm i procesy regeneracji tkanek, oraz eliminuje z organizmu szkodliwe substancje i toksyny. Metoda masażu podciśnieniowego normalizuje krążenie energii życiowej w meridianach i przyczynia się do podniesienia poziomu energii w organizmie.

Próżniowy masaż jest skuteczny w przypadku leczenia chorób takich jak osteochondroza, w leczeniu zapalenia oskrzeli, astmie, w leczeniu nadciśnienia tętniczego, wrzodów, bezsenności, nerwic, zaparć, otyłości i różnych skurczów mięśni.

W naszym gabinecie, chiński masaż podciśnieniowy jest zwykle używany w połączeniu z innymi metodami refleksoterapii: akupunkturą, akupresurą, fitoterapią, itp. Takie kompleksowe podejście zapewnia najlepsze wyniki w leczeniu większości chorób.

Antycellulitowy masaż bańką

Masaż antycellulitowy stosujemy w miejscach, gdzie istnieje nadmiar tkanki tłuszczowej: w odcinku lędźwiowym, wzdłuż kręgosłupa, ramion, w rejonie pośladków, ud i górnej części pleców.

Taki masaż stymuluje drenaż limfatyczny (przepływ limfy), przyczynia się do wzmocnienia i odnowy skóry, wzmaga aktywność gruczołów łojowych i potowych. Pobudza procesy metaboliczne, rozpad tłuszczów, ostatecznie sprawia, iż następuje utrata wagi bez skutków ubocznych.

Pod wpływem masażu duże formacje podskórnej tkanki tłuszczowej są niszczone, zrosty „rozdarte”, tkanka podskórna ulega wygładzeniu a obrzęk znika.

Antycellulitowy masaż bańką to znakomite narzędzie aby schudnąć i usunąć tzw. pomarańczową skórkę.

Działanie antycellulitowe masażu jest skierowane nie tylko do zmniejszenia tkanki tłuszczowej ciała, ale również do poprawy stanu skóry. Już po kilku zabiegach masażu podciśnieniowego następuje poprawa kolorytu, elastyczności i jędrności skóry a także wzrasta jej odporność na działania mechaniczne. W miarę zwiększania ilości zabiegów znikają też niewielkie blizny.

Jednym z głównych powodów starzenia się skóry jest stopniowe spowolnienie krążenia krwi, które prowadzi do niewystarczającego zaopatrzenia komórek w tlen i substancje odżywcze a ostatecznie, powoduje słaby metabolizm komórkowy. Masaż bańką uruchamia krążenie krwi w obszarach problemowych, czym zwiększa metabolizm na poziomie komórkowym. Zapewnia też dobry efekt liftingu i przywraca strukturę skóry. Jest to spowodowane zwiększoną syntezą kolagenu i elastyny w warunkach działania próżni na skórę, przy podskórnej tkance tłuszczowej, tkanki łącznej.

Zazwyczaj masaż antycelulitowy wykonuje się w seriach 10-15 zabiegów. W celu uzyskania efektów długotrwałych, oczywiście powinien być powtórzony co najmniej dwa razy w roku.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do naszego newslettera

Tylko i wyłącznie przydatne informacje ze świata medycyny naturalnej

Pozostałe artykuły