Obniżając ciśnienie krwi, przedłużasz sobie życie.

ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi rozpoznajemy, gdy zmierzone wartości wynoszą 140/90 mm/Hg lub powyżej.

Objawy nadciśnienia są dobrze znane: złe samopoczucie, chroniczne bóle głowy, drażliwość, obniżona zdolność do pracy, krótka pamięć, szumy w uszach i wiele innych nieprzyjemnych objawów, które uniemożliwiają człowiekowi normalne funkcjonowanie. Niekiedy jednak, nadciśnienie może przez wiele lat rozwijać się skrycie nie dając żadnych dolegliwości, dlatego ważne jest jego okresowe badanie.

Często zdarza się, że kuracje zachodniej medycyny nie dają wystarczającego efektu nawet przy stałym otrzymywaniu leków i cały ten czas nadciśnienie posuwa się do przodu. Tym samym doprowadza to do nasilenia istniejącej choroby i rozwoju nowych chorób, szczególnie w przypadku nadciśnienia wtórnego (objawowego).

Zarówno tybetańska jak i chińska medycyna, traktuje nadciśnienie w zależności od głównych przyczyn, które przysłużyły się powstawaniu wad układu sercowo-naczyniowego, a w konsekwencji spowodowały nadciśnienie tętnicze. Może tu się przysłużyć nadmierna aktywność wątroby (krew staje się gęsta, lepka, trudno „wpompowuje” się do serca) a także nadwaga i słabe nerki. W rezultacie, w pierwszym i w drugim przypadku występuje rozwój miażdżycy, co prowadzi do sztywności i niedokrwienia naczyń, oraz zaburzenia transportu płynów na poziomie tkanek. Ponadto trwałe napięcie psychiczne i stres emocjonalny, tudzież kombinacja wyżej wymienionych chorób, prowadzą do nadciśnienia. W związku z tym, w każdym przypadku mimo tych samych dolegliwości i objawów klinicznych, leczenie nadciśnienia powinno być dobrane indywidualnie dla każdej osoby, z jasno określonych przyczyn.

Jednym z głównych etapów leczenia zespołu wysokiego ciśnienia krwi jest prawidłowe żywienie (ograniczenie soli) i poprawa stylu życia pacjenta, zgodnie z istniejącą nierównowagą.

W jednym przypadku, może to być zwiększenie elastyczności naczyń krwionośnych poprzez oczyszczanie krwi i wątroby. W innym przypadku – wzmocnienie funkcji nerek, aby wyeliminować zastój limfy, oraz redukcja masy ciała. W trzecim przypadku – harmonizacja tła emocjonalnego, konsolidacja systemu nerwowego i korekta negatywnych myśli. Zatem istotą leczenia nadciśnienia tętniczego jest przywrócenie równowagi w organizmie, co prowadzi do prawidłowej samoregulacji ciała i usunięciu zanieczyszczeń.

W przypadku zespołu nadciśnienia tętniczego, leczenie w naszym gabinecie zawiera szereg zabiegów, przy użyciu różnych metod refleksoterapii: akupunktury, akupresury, terapii próżniowej. Są przepisywane równolegle doustne leki ziołowe, które znacznie poprawiają efekt zewnętrznych procedur, czyszczą krew i naczynia, poprawiają stan układu nerwowego i hormonalnego, normalizują funkcjonowanie wątroby i nerek.

Tak więc w wyniku leczenia, pacjent może nie tylko zaobserwować prawidłowe liczby ciśnienia tętniczego, ale także normalizację wskaźników biochemicznych krwi i redukcję nadwagi.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do naszego newslettera

Tylko i wyłącznie przydatne informacje ze świata medycyny naturalnej

Pozostałe artykuły