Masaż wschodni: bohater terapii holistycznej

masaż

Starożytni chińscy eksperci i praktycy uważają, że energia w ciele musi płynąć nieprzerwanie, aby pomóc złagodzić stres i zapobiegać chorobom.

Leczniczy masaż wschodni jest ściśle związany z akupresurą i skupia się na kanałach lub punktach energetycznych tzw.Qi, które skutecznie transportują krew i prowadzą energię przez całe ciało. Ideą jest osiągnięcie równowagi w celu zapobiegania różnego rodzaju infekcjom i utrzymanie optymalnego funkcjonowania wszystkich narządów wewnętrznych, ponieważ gdy kanały są zakłócone lub zablokowane, osoba doświadcza bólu i jest podatna na choroby. Masażysta potrafi określić, które kanały są zablokowane i potrzebują ucisku.

Liczne badania dowodzą, że regularne masaże mogą leczyć różne poważne choroby, takie jak przewlekły ból dolnego odcinka kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, a nawet choroby sercowo-naczyniowe.

Terapia masażem polega na rozciąganiu, ugniataniu, głaskaniu, uciskaniu lub opukiwaniu określonych stref na ciele człowieka. Pobudzenie ciała do produkcji hormonów, regulowanie przepływu krwi, usuwanie zastojów limfatycznych, oraz wyzwolenie energii to tylko niektóre z leczniczych efektów.

Ból mięśni jest jedną z najczęstszych dolegliwości z jakimi borykają się sportowcy lub ci, którzy pracują przez wiele godzin bez przerwy, siedząc przed komputerem. Ból może być powodowany przez stres, napięcie, przepracowanie mięśni a także przez kontuzje. Leczniczy masaż wschodni przynosi ulgę obolałym i kontuzjowanym mięśniom, wzmacniając przepływ krwi do obszarów odpowiedzialnych za inaktywację nagromadzonych kwasów – mlekowego i moczowego. Doprowadzony do obszaru naprężenia tlen a z nim składniki odżywcze, przynoszą uczucie zrelaksowania i lekkości. Pacjent może się odprężyć i uwolnić od stresu, zarówno tego psychicznego jak i fizycznego.

Regularne sesje masażu wzmacniają odporność organizmu i zapobiegają rozwojowi chorób zwyrodnieniowych, które zwykle obejmują mięśnie, narządy wewnętrzne i kości.

Osoby, które cierpią z powodu nadciśnienia, chorób płuc i przewodu pokarmowego mogą również przyspieszyć okres rekonwalescencji za pomocą technik masażu wschodniego.

Stosowanie masażu razem z akupunkturą daje lepsze efekty leczenia.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do naszego newslettera

Tylko i wyłącznie przydatne informacje ze świata medycyny naturalnej

Pozostałe artykuły